Domingo
30.04.2017
23:30
Formulario de entrada
Búsqueda
Calendario
«  Marzo 2012  »
LuMaMiJuViSaDo
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Archivo de registros
Nuestra encuesta
Estimen mi sitio
Total de respuestas: 35
Amigos del sitio
  • Cree su sitio
  • Estadística

    Total en línea: 1
    Invitados: 1
    Usuarios: 0

    Asociación Armenia Ararat

    Inicio » 2012 » Marzo » 12 » Հայապահպանութեան Գործին Նշանակալի Աւանդի Համար Մրցանակներ Շնորհուած են
    16:29
    Հայապահպանութեան Գործին Նշանակալի Աւանդի Համար Մրցանակներ Շնորհուած են


    15:46 • 09.01.12



    ՀՀ սփիւռքի նախարարութիւնը ամփոփած է «Հայապահպանութեան գործում ունեցած նշանակալի աւանդի համար» համահայկական ամենամեայ մրցանակաբաշխութիւնը:

    «Մայրենիի լաւագոյն ուսուցիչ» անուանակարգին մէջ առաջին կարգի մրցանակի արժանացած է 11, երկրորդ կարգի` 24 եւ երրորդ կարգի` 14 ուսուցիչ:

    «Լաւագոյն երիտասարդական կազմակերպութիւն» անուանակարգին մէջ առաջին կարգի մրցանակի արժանացած է վեց, երկրորդրդ կարգի` 11 եւ երրորդ կարգի` տասը կազմակերպութիւն:

    «Կտոր մը Հայրենիք» երիտասարդական հայագիտական հետազօտութիւններու, շարադրութիւններու, ստեղծագործութիւններու մրցոյթին իբրեւ արդիւնք՝ առաջին կարգի մրցանակի արժանացած է վեց, երկրորդ կարգի` ութ եւ 3րդ կարգի` տասը մասնակից:
     

    «ՄԱՅՐԵՆԻԻ ԼԱՒԱԳՈՒՅՆ ՈՒՍՈՒՑԻՉՆԵՐ» ԱՆՈՒԱՆԱԿԱՐԳԻ ՅԱՂՈՂԹՈՂ ՃԱՆՉՑՈՒԱԾ ՍՓԻՒՌՔԱՀԱՅ ՈՒՍՈՒՑԻՉՆԵՐՈՒ ՑՈՒՑԱԿ



    I ԿԱՐԳԻ ՄՐՑԱՆԱԿԱԿԻՐՆԵՐ
    1 Տէր Մարտիրոսեան ՄիգանուշԻրան, Սպահան «Արմէն» կրթահամալիր
    2 Կարապետյան Երազիկ ՌԴ, Կրասնոտար «Խաչքար» կրթատեղեկատվական կեդրոնի մեկօրեայ դպրոց
    3 Կվրեան-Հայրիեան Սեդա ԱՄՆ Լոս Անճելըս, Մարիամեան-Դաւթեան վարժարան

    4 Պետանեան Լուսինէ ՌԴ, Ռոստովի մարզ
    5 Խուտավերտեան Ռայենա Իրան,Սպահան Սպահանի Հայոց ազգային նախակրթական
    6 Սիմոնեան Արմինէ Իրան,Սպահան Նոր-Ջուղայի Հայոց Ազգային կրթահամալիր «Արմէն» տարրական բաժին
    7 Էլեն Պօղոսեան Ուքրանիա, Օտեսա Մ.Մաշտոցի անվան կիրակնօրյա դպրոց
    8 Քեթենճեան Արամ Ազատի Իրաք, Պաղտատ Հայոց ազգային տարրական երկսեռ ամենօրեայ վարժարան
    9 Վարդանյան Ելիզապէթ Հայկի Պուլկարիա, «Վիքթորիա եւ Գրիգոր Թութունճեաններ» հայկական դպրոց
    10 Քիրիմլեան Էլիզաբէթ Հալէպ, Սուրիա Կրթասիրաց Սարգիս Չէմպէրճեան Երկրորդական վարժարան
    11 Մեսրոպ Ադամեան Ֆրանսա, Փարիզ «Դպրոցասէր» վարժարան
    II ԿԱՐԳԻ ՄՐՑԱՆԱԿԱԿԻՐՆԵՐ
    1 Տիլանչեան Սեդա Իրան, Սպահան Քանանեան օրիորդաց դպրոց
    2 Յովհաննիսեան Անոյշ Ցոլակի ՌԴ, Պերմ Պերմի հայկական մշակութային կեդրոնի կիրակնօրեայ դպրոց
    3 Փահլեւանեան Շողիկ ՌԴ, Մոսկվա «Վերածնունդ» հայկական կիրակնօրեայ դպրոց
    4 Եսայան Կարին ՌԴ, Քրասնոտար
    5 Կիրակոսեան Անահիտ Իրան, Սպահան Սպահանի հայոց ազգային «Արմէն» կրթահամալիր
    6 Կարապետեան Մանանա Գրիգորի Վրաստան, Թիֆլիս 131 հանրային դպրոց
    7 Թորոսեան Նագաշեան Սօսի Գանատա, Թորոնթո Նարեկ վարժարան
    8 Ալեքսանյան Զեփիւռ Անդրանիկի ՌԴ, Ռոստովի մարզ
    9 Քարտաշեան Էմմա Եղիշի ՌԴ, ք. Տոնի Ռոսթով
    10 Մխիթարեան Արեւիկ Սեթի ՌԴ, ք. Տոնի Ռոսթով
    11 Մխիթարյան Նունէ ՌԴ, Մոսկուա Մոսկվայի 1371 հանրակրթական դպրոց
    12 Պօղոսյան Ալուան ՌԴ
    13 Յարութիւնեան Հռիփսիմէ Վրաստան, Ախալցխայի շրջան Քաղ. Վալէ, թիւ 3 հանրային դպրոց
    14 Աւագեան Մետաքսիա Ուքրանիա, Խարկով Ալթունեանի անուան կրթամշակութային կեդրոն
    15 Մխիթարեան Սուսաննա Ուքրանիա
    16 Մկրտիչեան Արտեմիս Իրան, Թեհրան
    17 Յովհաննիսեան Էլֆրիտա Սպանիա, Վալենսիա «Արարատ» Միութեան հայկական կիրակնօրեայ դպրոց
    18 Գայանէ Տաւթեան Սեփանի Վրաստան, Թիֆլիսի հ. 103 հանր.դպրոց
    19 Լարիսա Խաչատրեան Վրաստան, Թիֆլիս հ. 103 հանրային դպրոց
    20 Շամիրամ Քեսեան ՌԴ
    21 Սալբի Տուլֆայեան Լիբանան, Պէյրութ ՀԲԸՄ-ի Դարուհի-Յովակիմեան երկրորդական վարժարան
    22 Մարալ Գրտոքեան Լիբանան, Պէյրութ ՀԲԸՄ-ի Պօղոս Գ. Կարմիրեան վարժարան
    23 Աղպաշեան-Թոփուշեան Անի Լիբանան, Զարիֆ Հայ Աւետարանական քոլեճ
    24 Մաթեւոսեան Թամարա ՌԴ
    III ԿԱՐԳԻ ՄՐՑԱՆԱԿԱԿԻՐՆԵՐ
    1 Գրիգորյան Թագուհի ՌԴ
    2 Յովհաննիսեան Վալենթինա ՌԴ
    3 Կապիկեան Ամալիա Աբխազիա
    4 Սարգսեան Գալինա ՌԴ
    5 Մինասեան Անժել Իրան
    6 Սիմավոնեան Շուրա ՌԴ
    7 Մանուկյան Կարինէ Վրաստան
    8 Զոհրապեան Ռոզա Վրաստան
    9 Մխիթարյան Գայանէ Վրաստան
    10 Ղազարեան Սեդա Սպանիա, Վալենսիա «Արարատ» միութեան հայկական կիրակնօրեայ դպրոց
    11 Արարատ Ղուկասեան Սպանիա, Վալենսիա «Արարատ» մշակութային միության հայկական կիրակնօրեայ դպրոց

    12 Անահիտ Յովհաննիսեան ՌԴ
    13 Սիլվա Մկրտչեան ՌԴ
    14 Մանուկ Մկրտչեան Հոլանտա Ալմերոյի կիրակնօրեայ դպրոց


    «ԼԱՒԱԳՈՅՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹԻՒՆՆԵՐ»
    ՄՐՑԱՆԱԿԱԲԱՇԽՈՒԹԻՒՆ


    I կարգի մրցանակակիրներ
    1 Լիպեցկի հայ երիտասարդներու «Կռունկ» միութիւն Ռուսաստան, Լիպեցկ
    2 ՍԻՎԱՄ Ռուսաստան, Մոսկուա
    3 Փարիզի ՀԲԸՄ-ի երիտասարդներու մասնաճյուղ Ֆրանսա, Փարիզ
    4 «Արարատ» հայկական միութիւն Սպանիա, Վալենսիա
    5 «Երիտասարդներու կամուրջ» միութիւն Վրաստան, Ախալքալաք
    6 ՀՄԸՄ Լիբանան Լիբանան, Պէյրութ
    II կարգի մրցանակակիրներ
    1 Պերմի հայկական մշակոյթի կեդրոն Ռուսաստան,Պերմ
    2 "Մեր Ապագան” Աճարիայի հայ երիտասարդներու միութիւն Վրաստան, Պաթում
    3 ՀՄԸՄ Հարաւային Ամերիկայի շրջան Արժանթին, Պուենոս Այրես
    4 Համաշխարհային հայկական երիտասարդական ոստայն Նիտըռլանտ
    5 «Նոր սերունդ» երիտասարդական կազմակերպութիւն Ռուսաստան
    6 "ԿԱՄԿ” Ղրիմի հայ երիտասարդութեան կոմիտէ ՈՒքրանիա
    7 ՀՄԸՄ Լոնտոն Մեծ Բրիտանիա, Լոնտոն
    8 Մոսկուայի հայ երիտասարդութեան ընկերակցութիւն Ռուսաստան, Մոսկուա
    9 ՀՄԸՄ Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ ԱՄՆ, Լոս Անճելըս
    10 «Նայիրի» երիտասարդական կազմակերպութիւն Աբխազիա, Սուխում
    11 ՀՄԸՄ Սուրիա Սուրիա, Հալէպ, Դամասկոս
    III կարգի մրցանակակիրներ
    1 Մոսկուայի հայկական թատրոն Ռուսաստան, Մոսկուա
    2 Էսթոնա-հայկական ազգային ընկերութիւն "Կիլիկիա” Էսթոնիա, Տալլին
    3 «Հայկի սերունդ» երիտասարդական ՀԿ ԼՂՀ, Ստեփանակերտ
    4 Խրիմեան Ճեմարան ԱՄՆ, Նիւ Եորք
    5 Կրթասիրաց մշակութային միութիւն Սուրիա, Հալէպ
    6 Վրաստանի հայ համայնքի երիտասարդական միութիւն Վրաստան, Թիֆլիս
    7 ՀՄԸՄ Աւստրալիա Աւստրալիա, Սիտնէյ
    8 Վրաստանի հայ համայնքի ուսանողական միութիւն Վրաստան, Թիֆլիս

    9 Վրաստանի հայ համայնքի պատանեկան միութիւն Վրաստան, Թիֆլիս
    10 ՀՄԸՄ Քուէյթի մասնաճիւղ Քուէյթ

     

     


    «ԿՏՈՐ ՄԸ ՀԱՅՐԵՆԻՔ»
    ՄՐՑԱՆԱԿԱԲԱՇԽՈՒԹՅՈՒՆ


    Բուհ Աշխատանքի վերնագիր
    I կարգի մրցանակակիրներ
    1. Ալեքսան Արմէն Գալայճեան Հալէպ,Սուրիա «Գանձասար» շաբաթաթերթ Գրական ստեղծագործութիւն
    2. Միհրան Պալգէորգեան Հալէպ,Սուրիա Կրթասիրաց Ս.Չէմպէրճեան Երկրդ.Վարժարան,Սրբոց Քառասնից Մանկանց Եկեղեցի Գրական ստեղծագործութիւն
    3. Գէորգ Ասատուրեան Լիբանան Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ «Արի տուն» ծրագրի մասնակից լիբանանահայ աշակերտի մը օրագրութինը
    4. Ալիկ Ղարիբեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ ԵՊՀ Արցախեան գոյամարտը հայ եւ օտար աղբիւրներու մէջ
    5. Անի Աբրահամեան Հայաստան,Երեւան ԵրՊԼՀ շրջանավարտ Վիլսոնին նուիրուած էլ. բլոք
    6. Ալինա Զոհրապեան ՀՀ,Գեղարքունիքի մարզ Գաւառի պետական համալսարան Իմ գիւղը` Նորատուս

    II կարգի մրցանակակիրներ
    1. Անի Գագիկի Մովսիսեան Հայաստան,
    2. Անահիտ Հրաչյայի Քեճեճյան Հայաստան,
    3. Ասիա Թազայան Վրաստան,
    4. Արմէն Զաքարեան Հայաստան,

    5. Անահիտ Մովսիսեան Հայաստան,
    6. Մանէ Մարտունի Ուքրանիա,
    7. Մարիաննա Մուսոյեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ
    8. Նորա Երզնկեան Հայաստան,

    III կարգի մրցանակակիրներ
    1. Լիլիթ Մովսէսեան Հայաստան,
    2. Մարինէ Հրաչի Տոնոյեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ
    3. Նարինէ Անդրանիկի Ասատրեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ
    4. Ովսաննա Նատարեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ
    5. Ռուզան Կարապետի Ասատրեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ
    6. Գայանէ Յարութիւնեան Հայաստան,
    7. Սաթենիկ Բալաբեկեան Հայաստան,Կոտայքի մարզ

    8. Աղասի Սահակեան Հայաստան

    9. Եուրի Վարդանեան Հայաստան,
    10. Սաթենիկ Աւագեան ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ

    Visiones: 430 | Ha añadido: defaultNick | Ranking: 0.0/0
    Total de comentarios: 0
    Nombre *:
    Email *:
    Código *: